Moning-mánia

Mind a borító, mind a történet nálam a kedvencek kedvence, szóval nálam abszolút az év könyve...

Sherrilyn Kenyon

Mivel nagyon szeretem a görög mitológiát, úgy tűnt, hogy Kenyon könyveit az ég küldte, mert görögökből és mitológiából is van itt bőven....

Széthullott Birodalom

És most nektek mondom, hogy húsz évesen Császár leszek, a Birodalom ura...

Fekete Tőr Testvériség

Az éjszaka sötétjében halálos küzdelem folyik a vámpírok és a vadászok között. A Fekete Tőr Testvériség hat vámpírharcosa felesküdött rá, hogy megvédi a vámpírokat a rájuk törő ellenségtől...

Nalini Singh

Eddig nem tudtam választani Nalini két sorozata közül.Melyiket szeretem jobban?Ki tudja. Most már egyértelmű a válasz...

2013. 06. 30.

Cora Carmack - Szakítópróba (R)

Fülszöveg:
Szüzesség.
Bliss Edwards hamarosan végez a főiskolán, de még nem veszítette el. Mivel megelégelte, hogy már csak ő szűz a barátai közül, elhatározza, hogy a lehető leggyorsabb és legegyszerűbb módon fogja orvosolni a problémát: egy egyéjszakás kalanddal. A dolog azonban nem úgy sül el, ahogy tervezte. Pánikba esik, és faképnél hagy egy elképesztően helyes srácot meztelenül az ágyában, ráadásul olyan indokkal, amit senki sem venne be.
És ha ez még nem lenne elég kínos, amikor megérkezik az utolsó félévének első órájára, döbbenten ismeri fel az új tanárát. Őt hagyta ott nyolc órával korábban meztelenül az ágyban…



Már amikor először megláttam a borítót, tudtam, hogy nekem ez a könyv kell. Mivel mostanában jöttem rá, hogy nekem találták ki a New Adult műfajt, még jobban akartam a könyvet.
Amikor a kezembe vettem, kicsit meglepődtem, hogy milyen kis vékonyka. De hamar túltettem magam ezen, és röpke pár - 4 - óra alatt el is olvastam a könyvet.
Már az első oldal elolvasása után vigyorogtam, és ha jól emlékszem, ez a kötet végéig kitartott. Volt, hogy Bliss olyan cikis helyzetbe került, hogy a fejemet fogtam azzal a felkiáltással, hogy " TE ATYA ÉG!" Erre, a következő mondat micsoda? Naná, hogy ugyan ez. Ezen is jót mosolyogtam.
A történet... Imádom az ilyen "tiltott" kapcsolatokkal foglalkozó könyveket. Nagyon ritkák, de mégis... Jó az ilyenekről is olvasni.
Igazából nekem ez egy mese volt, amolyan Nora Roberts-es mese. Mert főiskola ide, New Adult oda, én inkább ezt egy felnőtt, normál romantikus könyvnek éreztem, mint New Adult-nak. Lehet, ez annak is köszönhető, hogy szinte csak a színdarab miatt "látogattunk" el a főiskolára.
Többet is ki lehetett volna hozni belőle, de nekem jelenleg erre volt szükségem. Kikapcsolt, szórakoztatott és megnevettetett.
Bliss kifejezetten szimpatikus volt, bár az nem nagyon, hogy milyen módon akarta elveszíteni a szüzességét. Nem akarok részletesen belemenni, de én úgy gondolom, hogy egy lány/nő életében fontos az első alkalom, és ne már egy totál ismeretlen pasassal történjen meg.
Bliss-ről még annyit, hogy vannak olyan hősnők, akik annyira szerencsétlenek, hogy a falat kaparod tőlük, és vannak azok, akik aranyosan szerencsétlenek. Bliss az utóbbi. Szegény lánnyal olyan sok szerencsétlenség történik, hogy már csak ezért is szimpatizáltam vele. A könyv folyamán változáson esik át, és végül, a csetlő botló lányka helyett kapunk egy magabiztos színésznőt.
Garrick...Hm...Szimpatikus volt, tetszett a magabiztossága, és az is, hogy hiába, Bliss a tanítványa, látszott hogy Bliss még ezek után is foglalkoztatja, és érdeklődik iránta.
Nagyon tetszett, hogy az írónő jó pár klisét kihagyott - értem ezalatt a dühödt exet - de helyette ott az a tipikus "legjobb barát beleszeret a hősnőbe" effektus. Ez még elviselhető volt, mert Cade felfogta, megértette, hogy közte, és Bliss között nem lesz semmi.
Az epilógusról... Tetszett,hogy Garrick szemszögéből olvashattam azt a pár oldalt, de az írónőnek nem sikerült kiviteleznie Garrick "hangját" és gondolatait. Úgy éreztem, mintha még mindig Bliss fejében lennék, és ő mesélne Garrick helyett.
Lényegében: Faltam a könyvet.Nagyon tetszik az írónő stílusa, a könyv még inkább. Remélem, a folytatást hamarosan olvashatjuk!


A könyvet köszönöm a Content 2 Connect-nek!



Értékelés: 5
Borító: 4
Sorozat: Szakítópróba # 1
Kedvenc karakter: -
Oldalszám: 220
Kiadó: Content 2 Connect
Kiadás dátuma: 2013

2013. 06. 27.

A Google Reader megszűnik, jön helyette a Bloglovin

Ma felbolydult a blogger világ, mivel kiderült, hogy megszűnik a Google Reader funkció. Hogy ez mit jelent? Hogy az általad követett blogok listáját nem fogod látni július.1-étől, hacsak nem regisztrálsz a Bloglovin-ra.
Az egyik blogger lépésről lépésre leírja, mi a teendő, ha a követni kívánt blogjaid még olvasni szeretnéd.
Ezen a linket tájékozódhatsz bővebben.
Személy szerint nem értem, erre a lépésre miért volt szükség, de megkérek minden kedves olvasómat, hogy ha még kíváncsi a bejegyzéseimre, akkor kattintson a jobb felső sarokban lévő " Follow this blog with bloglovin" widget-re, és azután a "Follow"-ra.

Kellemes Napot Kívánok Nektek!

Üdv, Bbabri.

Ilona Adrews - Áradó Hold

Fülszöveg:
A Perem két világ között húzódik: az egyik oldalról a Töredék határolja, ahol az emberek autókon járnak, plázákban vásárolnak, és a varázslat nem több puszta tündérmesénél, a másik oldalán pedig Mágia terül el, ahol kékvérű arisztokraták uralkodnak, alakváltók szaladgálnak, és a varázserejük nagysága megváltoztathatja az emberek sorsát… Cerise Mar és a családja pénzben szegény, viszont jókora földterületet mondhat magáénak a Pocsolya nevű mocsaras területen, amely Louisiana állam és Mágia között terül el. Amikor Cerise szülei eltűnnek, a Mar család ősi riválisai válnak az első számú gyanúsítottakká. De semmi nem az, aminek látszik. Mágia két országának kémei cselszövésekkel teli háborút folytatnak egymással, és konfliktusuk a Peremre is átterjed – így Cerise és családja is veszélybe kerül. William, az alakváltó katona, aki maga mögött hagyta Mágia politikai hadszínterét, arra kényszerül, hogy ismét szolgálatba lépjen, és felkutassa a rivális ország kémnagymesterét. Amikor William és Cerise küldetésük teljesítése közben keresztezik egymás útját, fellobbannak a szikrák – de össze kell dolgozniuk, ha sikerrel akarnak járni… és ha életben akarnak maradni.


Alig pár hónapja olvastam a sorozat első részét - amit imádtam - és alig vártam, hogy olvassam a folytatást.
Az előző részben külön figyelmet fordítottam William-re, hiszen tudtam, hogy ebben a könyvben ő lesz a főszereplő. Már a Mágikus találkozásokban szimpatikus volt, és itt is tartotta a szinten. Sőt, kicsit jobban megkedveltem.
Az első, ami meglepett, hogy ez a kötet 2 évvel később játszódik, mint amikor véget ért Rose és Declan története. Ritka az ilyen, hogy egy író(páros) bevállal ekkora időugrást.
Ez a kötet sokkal komorabb, és sötétebb hangulatú, mint az előző. Míg a Mágikus találkozásokban oldalanként vigyorogtam, itt csak párszor csalt mosolyt az arcomra pár szereplő.
A Perem egy újabb részét tárta fel, és be kell vallanom, imádom ezt a világot. A különböző lényeket, a mágiát, a szereplőket... Az írópáros tudja, mitől döglik a légy.
Cerise is nagyon szimpatikus volt, de be kell vallanom, Rose és Declan párosát, és az ő kötetüket nem tudta felülmúlni ez a könyv. Nagyon szerettem olvasni, de nekem most valami hiányzott. Tetszett a Mar család, mindegyikük egy zakkant ember - jó értelemben - de picit zavart, hogy olyan sokan vannak. Kaldar és Richard karakterére külön odafigyeltem a következő kötetek miatt, és be kell vallanom, Kaldar már most a szívem csücske.
A Pók és a beosztottjai nagyon durvák, a szó legszorosabb értelmében.
William gondolatai és viselkedése párszor mosolyt csalt az arcomra. Picit hiányoltam a közte és Cerise közti romantikát, de ebbe a kötetbe amúgy sem illett volna bele annyi romantika, mint az előző részben. Nagyon nagy hangsúlyt kapott a könyvben az akció, a Mar család és a több szereplő is hullanak, mint a legyek.
Nagyon tetszett, hogy William és Cerise összedolgoztak, és az a bizonyos lény kiléte is nagyon foglalkoztatott. Bár hamar rájöttem, hogy ki is ő valójában.
A Pókra visszatérve...Nagyon ütős volt a végkifejlet, de nekem kicsit zavaros, hogy akkor a Pók most él-e vagy mi van vele, mert nem igazán egyértelmű, hogy mi történt.
A másik, aminek örültem, hogy Rose és Declan is szerepelt pár oldal erejéig, és Jack is. Imádom a kiskölyköt. Bár amire húztam a számat, hogy megint csak Mágiába deportált a két főszereplő. És gondolom az egész Mar család. Ez sem nagyon tiszta, de remélhetőleg a következő részben ez is tisztázódik. Amit viszont cseppet sem tartok korrektnek, hogy William +10 év szolgálatot volt kénytelen bevállalni. Szegény megérdemelné a tényleges happy end-et, erre jön ez.
Összességében, nagyon jó kis könyv ez, szerettem olvasni, imádtam, hogy a mágiának ilyen nagy szerepe van a sorozatban, tetszett a két főszereplő is, de nekem mégis hiányzott valami. 



Értékelés: 4,5
Borító: 4
Sorozat: Világok Peremén # 2
Kedvenc karakter: Kaldar, Cerise, William, Declan
Oldalszám: 494
Kiadó: Egmont 
Kiadás dátuma: 2012

2013. 06. 19.

Larissa Ione - Csábítás

Fülszöveg:
Tayla, a fiatal őrző élete nem áll másból, mint gyilkolásból. A lány feladata, hogy az emberekre támadó démonoktól megtisztítsa New Yorkot, lehetőleg nyom és nagyobb zűr nélkül. Csakhogy Tayla az utóbbi időben nincs jól: furcsa emlékezetkieséses időszakai vannak, és egy vadászat alkalmával lebénul a jobb oldala. A harcban meghal a társa és legjobb barátnője, Tayla pedig egy különös helyre kerül: egy kórházba, amelynek fekete falait mágikus írásjelek borítják. 
Kezelőorvosa, a jóképű Eidolon az első pillanattól kezdve Tayla különös, erotikus álmainak főszereplőjévé válik, miközben a démon férfinak sem közömbös a lány.
Eidolon fajtája a nők szexuális kihasználásának él, mégis Tayla kedvéért hajlandó lenne alávetnie magát a véres és mindkét fél számára életveszélyes párválasztási szertartásnak – még akkor is, ha minden észérv ennek ellentmond…
Vajon Tayla választ kap-e a múlt kérdéseire? Akarja-e, hogy válaszokat kapjon a férfitól? És mi lesz, ha a jövője olyan fordulatokat tartogat, amelyeket a legvadabb álmaiban sem gondolt volna?



Nagyon sokat vacilláltam, hogy kell-e nekem ez a könyv, vagy hogy olvasni akarom-e. Molyon nagyon megosztottak az értékelések, és a bloggereket is ugyan így megosztja a könyv. Szinte mindenki panaszkodott Tayla-ra, és a hónapokkal ezelőtt Wee-vel folytatott beszélgetésem is megerősített abban, hogy én Tayla-tól a falat fogom kaparni. De nagyon pozitívan csalódtam Tayla-ban. Lehet azért, mert úgy álltam hozzá, hogy milyen idegesítő lesz. De nem volt az. Csak néha volt egy két olyan megmozdulása, ami szemöldökráncolásra késztetett. De kezdem az elején.
Sokan "panaszkodtak" arra, hogy a könyv eleje elég zavaros. Főleg a sok démon megnevezés miatt. Beállok én is a sorba, mert hiába van a könyv elején pár magyarázat, szinte semmit sem értem vele. Jó pár oldal után már úgy gondoltam, majd meg lesz a magyarázat, hogy ki milyen démon, mi a helyzet ezzel a világfelépítéssel.
Ha már a világfelépítésnél tartok. Nagyon,de nagyon tetszett. Az itthoni pararomance könyvek között ugyan vannak démonos könyvek, de nem ilyenek. Showalter szereplőit megszállták, Cole sorozatában néha bukkannak fel. De ez az első sorozat, ami olyan démonokról szól, akik annak születtek. Vannak kasztok - nagyon sok - különböző megjelenésekkel bírnak ezek a démonok. Ehhez jön még a különlegesség, a Démon Kórház.
Az írónő a könyv végén megemlíti, hogy mennyire kedveli a kórház sorozatokat. Én is, szóval ezzel már alapból jól indított. A stílusa is nagyon tetszik, szóval Ione nálam esélyes a kedvenc írónők csoportjába.
Jó pár hasonlóságot felfedeztem más írónők által írt sorozatok, és e között, de nem nagyon érdekelt. Ami nagyon hasonló volt itt, az Showalter - Alvilág Uraiból megismert Vadászok, és az itteni Vadászok gondolkodása és rögeszméje. Ez kicsit zavart. Nem az, hogy nagy a hasonlóság, hanem inkább a Vadászok rögeszméje és csőlátása. Ez Tayla-nál is így volt, de nála nem éreztem annyira erősnek, mint a többieknél.
Na de vissza a történethez. Eidolon-t nagyon hamar a szívembe zártam. Tipikus orvos. Nyugodt, összeszedett, logikus. De! Vannak pillanatok, amikor kiszámíthatatlan, és ettől még jobban megkedveltem. Sőt, imádtam! Tetszettek a próbálkozásai, ahogy Tayla-t becserkészte. Jó volt kicsit örültnek látni, és nagyon tetszett a párválasztó ceremónia is, ami közte és Tayla között zajlott.
A testvérei is nagyon szimpatikusak, főleg Wraith. (Ha már itt tartunk. Nem tudom, hogy a kedves fordító mi a jó fenének fordította le a nevét Lidércre. Amikor először megláttam, kellett pár perc, mire rájöttem, hogy kiről van szó. Ezért dühös is vagyok a fordítóra. Maradjunk már meg az eredeti neveknél! Még most sem tettem túl magam Kenyon - Fury - Szőrös témán, erre jön ez...)
Shade is érdekes volt, főleg, hogy többször felmerült, hogy meg van átkozva. Nagyon tetszett, hogy mindegyik testvérnek van valamiféle különleges képesség.
Na de vissza Tayla-ra. Komolyan, rettegtem tőle. De be kell látnom, hogy nem kellett volna. Volt egy két buta megmozdulása, de ezt még elnéztem. Anita Blake óta úgy állok egy hősnőhöz, hogy éljen a feminizmus, és legyenek életre valók. Tayla az, de közben meg ott a gondolat, hogy tartozni akar valahová. Ez jelenleg az Aegis-ek csoportja. De még itt is, függetleníti magát. Nem közösködik. Már a könyv elején tudjuk - és Tayla is - hogy valami nincs rendben vele. Tetszett, hogy félig démon, de az nem, ahogyan azt fogadta. Közte, és Eid között már az első találkozásnál forrt a levegő, és ez végigkíséri az egész könyvet.
A könyv folyamán a származására is fény derül, és kap mellé egy ikertestvért is. Be kell vallanom, Gem-et nagyon megkedveltem, remélem Kynan-nel összejönnek, vagy valami.
A krimi szál is jó volt, végig a Vadászokra tippeltem, és végül is bejött a dolog. De lesz folytatása, gondolom Shade kötetében.
Amire viszont húztam a számat, hogy nem láthattuk, hogy Tayla milyen is a démon alakjában. És hogyan birkózik meg ezzel. A végkifejlet nagyon ütősre sikeredett, kiszabadították Gem szüleit. Pár oldal múlva már "Három hónappal később" van, és én meg csak pislogtam, hogy, tessék?Ennyi? Mi van Tayla és a démon fele egyesítésével? Ez az, ami nem igazán tetszik Tayla-ban. Hogy teljesen elzárkózik a démoni léttől. És ami még zavart, hogy jó párszor említésre került Shade átka, de semmi magyarázatot nem kaptam mellé. Ami viszont még tetszett, azok a szemszögváltások. Kellett ez, és így legalább jó pár karaktert megkedveltem.
De eltekintve ettől a pár negatív dologtól, nagyon tetszett a könyv, faltam az oldalakat. Le is kellett tennem már estére, hogy másnapra is maradjon még valami.
Pozitív csalódás volt a könyv! És azt hiszem, sőt tuti biztos, hogy pár nap múlva rendelem Shade kötetét is, mert engem Ione ezzel a világgal teljesen elvarázsolt.


Értékelés: 4,5
Borító: 4
Sorozat: Daeminoca # 1 
Kedvenc karakter: Eidolon, Wraith 
Oldalszám: 440 
Kiadó: Egmont 
Kiadás dátuma: 2012

2013. 06. 16.

Tammara Webber: Easy – Egyszeregy

Fülszöveg:
Egy ismeretlen megmentő.
Egy nyugtalanító titok.
A szerelem nem mindig sima ügy…
A fiú figyelte a lányt, de nem ismerte őt. Aztán egy váratlan összecsapás jóvoltából a megmentőjévé vált…
Tagadhatatlan vonzerő hatott közöttük. Ám a múlt, amelyen a fiú kemény munkával igyekezett felülkerekedni, és a jövő, amelybe a lány őszinte hitét vetette, azzal fenyegetett, hogy elszakítja őket egymástól.
Csak együtt vehették föl a harcot a fájdalom és a bűntudat ellen, nézhettek szembe az igazsággal, és találhattak rá a szerelem nem várt erejére.


Borító: 5
Sorozat: A szív körvonalai # 1
Eredeti cím: Easy
Kedvenc karakter: Lucas, Jacqueline
Oldalszám: 334
Kiadó: Könyvmolyképző
Kiadás: 2013.06.06




Hónapokkal ezelőtt, molyon keresgélés közben találtam rá a könyvre. A borító  elvarázsolt, és a fülszöveg...Beleszerettem. Néma imát rebegtem, hogy idehaza is megjelenjen, és amikor kiderült, hogy igen, pár hét és megjelenik, madarat lehetett volna fogatni velem. Számoltam a napokat, hogy mikor foghatom a kezembe, és amikor végre megkaparintottam, pár óra alatt el is olvastam. És... IMÁDTAM!

Ha nem olvastam volna az angol fülszöveget, nem hinném, hogy a közeljövőben elolvastam volna a könyvet, de így... Vannak néha benyomásaim egy könyvet illetően. Van, amikor tudom, hogy ezt nekem találták ki, és azonnal kell. Ez is egy ilyen könyv.

Idehaza a New Adult műfaj még eléggé ismeretlen az olvasó közönség számára, de akik olvasták már Jamie McGuire - Gyönyörű sorscsapás c. könyvét, azok tudják, hogy miről beszélek. Hál' Istennek a Kiadók is felfigyeltek erre a műfajra, szóval idén várható még pár New Adult megjelenés.
De vissza a könyvre. Már írtam, hogy imádtam. Nos, ez enyhe kifejezés de jobb szót nem találok rá.

Amit hiányoltam a Gyönyörű sorscsapásban ( értem ezalatt, hogy hiába egyetemen játszódik a történet, olyan volt, mint egy tipikus amerikai középiskola) itt ezt is megkaptam az írónőtől. Beülhettünk egy nem tudom milyen gazdasági órára, járkáltunk a campus-ban és minden olyan megtapasztalhatunk, ami egy egyetemen történik.

Ez nemcsak egy egyszerű, romantikus regény. Mélyebb tartalma is van. A könyv első oldala már azzal indít, hogy a hősnőt megakarja erőszakolni az egyik "barátja". És ez a motívum, mármint a megerőszakolás végig jelen van a könyvben. Felhívja a figyelmet, hogy ha ilyen történne egy nővel, ne hallgasson, álljon ki, és mondja el, mi történt! A könyvben még önvédelmi tanfolyamon is részt vesz a hősnő, szóval ez amolyan...Nem tudom milyen szóval illetni. Kézikönyv, hogy a nők felvegyék a harcot, ha ne adj' Isten ilyen helyzetbe kerülnének? Nem tudom...

Jacqueline, a hősnő is egy változáson megy keresztül a könyvben. Eleinte, egy személytelen lány, akit mindenki úgy ismer, mint Jackie, Kennedy barátnője. De ahogy halad a könyv, Jacqueline megtalálja önmagát, saját véleménye és személyisége lesz. Okos és kedves, semmi kivetnivalót nem találtam benne.

Lucas, Lucas... Vagy esetleg hívjalak Landon-nak? Oké, tudom, nem szereted ezt a nevet. Akkor maradjunk Lucas-nál. Hölgyeim, jelentem, engem egy pillanat alatt levett a lábamról, és bekerült a saját kis polcomra, aminek a neve...Hm... Kedvenc férfi főszereplőim, akik megdobogtatták a szívemet. Hirtelen ez jutott eszembe, de majd találok egy jobb címet.

Szóval a lényeg. Lucas nálam minden idők top 20 legjobb férfi karakterei között van, ami nagy szó.
Nagyon tetszett a kettősség ami jellemzi őt, és a kötetet is. Lucas-ként semmit sem lehet tudni róla. Ajakpiercing, tetoválás,hosszú haj, motor...és hiába ül az órán, olyan, mintha lebzselne. De emellett udvarias, és megvédi a nőket, ha bajba kerülnek. Landon-ként egy intelligens és okos, vicces és kedves fiút kapunk. Na akkor ki is valójában Lucas? A könyvet olvasva rengeteget megtudtam Jacqueline-ről. De Lucas-ról? Szinte semmit. Miért olyan, amilyen? Persze, apró információk kiderültek, de a lényeg nem. Csak a könyv végén.

Jacqueline és Lucas már az első találkozásuk során szimpatizálnak egymással, hiába indult a könyv úgy, ahogy. A könyv során végig vigyorogva olvasgattam, hogyan ismerkednek és évődnek egymással. Lucas rengeteget segített Jacqeline-nek, és fordítva is.

Imádtam Travis-t (Gyönyörű sorscsapás), de Lucas... Ő mindent visz. Aki szerette Travis-t, Lucas-t is fogja. Aki nem szerette Travis-t, az Lucas-t fogja. Lényegében csajok. Lucas-t imádni fogjátok!
A könyv végén kiderül, miért is olyan Lucas, amilyen. És ez nem egy mondvacsinált ürügy, hanem igenis reális, hogy miért lett belőle az, aki.

Tudnék még ömlengeni, fel tudnék még sorolni kismillió dolgot, hogy miért imádtam, és miért kerül be a magán top 10-es könyveim közé. Az év egyik legjobb könyve ez számomra. Imádtam minden sorát, és remélem, hogy még olvashatok az írónőtől más könyveket is.






2013. 06. 10.

Karen Marie Moning: Iced - Megnyílik az ég

Fülszöveg:
„Teljesen megdöbbentő új felfedezést teszek. Meghalni könnyű. Visszajönni az életbe, na az a szívás.”

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Talán ott, hogy imádom Moning-ot! Bár, aki egy kicsit is ismer, az tudja ezt rólam!
Amikor tavaly októberben külföldön megjelent a könyv, alig vártam, hogy én is olvashassam. A Könyvhétre csak ezért - meg egy másik könyvért mentem ki - és egyből szerelem volt első látásra. A könyv borítója nálam minden idők egyik legjobb borítója, és nem lehetek elég hálás a kiadónak, hogy megtartotta az eredeti borítót.
De vissza a történethez. A fülszöveg - már ha annak számít - nem árul el semmit. Én sem nagyon mennék bele a részletekbe, csak amennyire muszáj. Több hónap telt el a Falak Leomlása óta, és azt hinnénk, hogy a Sinshar Dubh után már nem lehet rosszabb, amikor kiderül, hogy tévedtünk.
Dublin egyes részeit valami megfagyasztja, nem kímélve se a  tündéreket se az embereket. És ha még ez nem lenne elég, szembe kell néznie az embereknek az étel,ital és áram hiányával is...
És most jöjjön az ömlengés, mert tőlem most csak azt kaphattok.
Kicsit féltem Dani-től, mert az eddigiek alapján nem igazán tudtunk összehaverkodni. De így, a könyv elolvasása után be kell látnom, hogy bíznom kellett volna Moning-ban. Szerintem leszünk még páran, akik azt mondjuk, hogy Dani igenis eltud vinni a hátán egy könyvet, nincs szüksége ehhez se Mac-re, se senki másra. Igaz, jobban szeretem Mac narrációját, de míg a Tündérkrónikákban Mac-el együtt csetlettünk-botlottunk, itt okosabbnak éreztem magam, mert mi tudunk pár dolgot, amit még Dani nem. Most már tudjuk - nagyjából -, hogy mit, hogyan kell értelmezni. Ezt a Tündérkrónikákban még nem tudtuk, de itt már igen.
Ironikus, hogy míg Mac életkora megfelelő volt, addig a harci tapasztalata a béke feneke alatt volt. Itt pont fordítva van a helyzet. Dani jobban beleillik ebbe a társaságba, csak az életkora... De mindkét lányban ott a közös pont. A naivitás. Voltak utalások, amiket mi értettünk, de Dani nem. Pár év múlva rájön, de addig van ideje.
Nagyon örültem, hogy most Ryodan és Lor is a középpontban voltak. Hölgyeim! Hivatalosan is igényt nyújtok be Lor-ra! Imádom a pasast már az Új nap virrad óta. Ez van.
Ryodan meglepetést okozott, pozitív csalódtam benne. Imádtam az állandó kérdőjel nélküli mondatait. Olyan mint Barrons, de mégsem olyan. Azt hinné az ember, hogy mivel már tudjuk - nagyjából - hogy kicsodák is ezek kilencen, van valami fogalmunk róluk, és arról, hogy milyenek. Hát nem! Barrons-ben és Ryodan-ben annyi a közös, hogy a kiszemelt nőt a saját  szabályaik szerint védik és tanítják. És elérkeztem az egyik kedvenc témámhoz. Ryodan és Dani... Gyilkos egy páros. Míg az olvasónak nyilvánvaló, hogy Ryodan mit is akar (majd) Dani-től, szerencsétlen lánynak fogalma sincs róla. Mac és Barrons is gyilkos együtt, de Ryo és Dani... Lepipálják majd őket.
Dani múltjába is bepillantást engedett Moning, és míg én abban a hitben voltam, hogy Dani-nek "normális" gyerekkora volt, kiderült, hogy mégsem. Megkedveltem Dani-t, de voltak pillanatok, amikor kicsit mérges voltam rá. A szuperhős dolog kicsit már untatott, és az állandó "csak én tudom megmenteni őket" gondolatai is. Kicsit önelégült - de  minden joga megvan hozzá.
Dani sokszor naiv, de emellett nagyon okos, és érett is. Ez a kettő, az érettség és a naivitás sokszor nem fér meg egymás mellett, de Dani-re ez a kettő nagyon is igaz. Dani egy igazi harcos. Az is volt, az is lesz. Nem lehet megtörni, mindig megtalálja a megoldást a dolgokra.
Jó volt a Cheester's-ben is időzni egy kicsit, és megtudni, hogy mi zajlik ott.
A szemszögváltások is tetszettek, bár Kat részei kicsit untattak. De bízok Moning-ban, és tudom, hogy ezzel is megvan a célja.
Christian...Ó az a jóképű skót pasiból mi lett! Annyira kedveltem, most viszont...Sajnálom. Ismerkedik az erejével, és az a megszállottság, amit Dani irányába mutat...Nos, kicsit bizarr.
Ha már Mac és Barrons is szóba került. Párszor felbukkantak, de őszintén szólva most nem is hiányoztak. Annyira imádtam olvasni Ryodan és Dani vitatkozását és évődését (Ryodan részéről) hogy minden másról elfeledkeztem.
Táncos viszont... Valami nem stimmel vele. Nem tudom miért, de van egy ilyen érzésem, és remélem hamarosan kiderül, hogy mi is a gond vele.
Amit viszont nagyon nem értek, hogy Ryodan mit akar Jo-tól. Na jó, a nyilvánvalón túl. Hogy Barrons szavaival éljek, Jo romantikus köntösbe öltöztette Ryodan-t. A vicces az, hogy Dani látja, hogy milyen Ryodan, míg Jo nem. Mondjuk kíváncsi vagyok rá, hogy Dani hogy hogy még életben van. Hiszen ezek kilencen úgy védik a titkukat, mintha nemzeti kincs lenne. Dani látta Barrons-t és Ryodan-t is meghalni...Következtetés..Hogy hogy még él?
Érdekes volt visszatérni a Fehér Palotába, az már kicsit se volt jó, amit Dani szabadon engedett.
A Burned-ben tuti kiszabadítja Christian-t, de addig várni kell... Nagyon sok hónapot.
Na és a könyv vége? Számomra nem volt olyan gyilkos a vége, mint az előző köteteknek. Mac nem akarja megölni Dani-t, de akkor miért is az lett a vége, ami?
Atyám! Ha minden jól alakul, akkor jövő ilyenkor olvashatjuk a folytatást, de addig mi lesz velünk? ( Természetesen addig kismilliószor újraolvassuk a sorozatot ;-) )

Értékelés: 5
Borító: 5*
Sorozat: Tündérkrónikák # 6 ; Dani O'Malley Történet # 1
Kedvenc karakter: Lor, Ryodan
Oldalszám: 464
Kiadó: Cor Leonis
Kiadás dátuma: 2013

2013. 06. 03.

Cor Leonis kiadó és a Könyvhét



A mai napom nem indult jól. De gondolom ez senkit sem érdekel, szóval átugrok az izgalmas részekre.
Fél órával ezelőtt megnéztem az email-eimet, és nagyot dobbant a szívem, mivel a Cor Leonis megosztotta az olvasóival, hogy mi is várható tőlük a pár nap múlva kezdődő Könyvhétre.
Bevallom, egyből lázba jöttem, és a moly-ra fellépve csak még jobban, hiszen a Kiadó még tovább ment, és rengeteg jó akcióval készül a Könyvhétre.
Kicsit elfogult vagyok, mivel nálam az első helyen szerepelnek a hazai kiadók listáján. És, nem csak azért, mert a kedvenc írónőm könyveit kiadják, hanem az olvasókkal való kommunikációjuk miatt is.
Szóval, aki kilátogat a Könyvhétre, az feltétlenül látogasson el a Kiadó standjához is, mert nagyszerű akciókkal várják az olvasókat, még nagyszerűbb könyvekkel, @Gretty-vel is lehet találkozni, és… Hátha elárul a kiadó néhány kulisszatitkot. (Feltett szándékom néhány titkot megtudni) Ó, és ha még nem említettem volna, van egy olyan érzésem, hogy elég sok időt fogok én is eltölteni a kiadó standjánál. :-)

Hősiesen bevallom, hogy az ICED-Megnyílik az ég c. könyv beleolvasóját nem olvastam el, és nem is fogom. Hogy miért? Nyersen szólva, mert nem vagyok hülye. Ha elolvasnám, tuti, hogy aludni se tudnék péntekig, és én imádok aludni. Az Új nap virrad-nál is ezt a koncepciót követtem. Igaz, hogy majd’ bele őrültem, hogy nem olvashatom el azt a (jelen esetben 26 oldal) kis részletet, de jobb a békesség.
De ti csak tegyétek, olvassátok el az a 26(!) oldalt, örüljetek helyettem is.
Itt tudtok beleolvasni.




Junot Díaz  - Így veszíted el c. könyve alig egy hónapja jelent meg, de a Kiadó nem tétlenkedik, mert jön az Oscar Wao rövid, de csodálatos élete. Szépirodalom ide vagy oda, Díaz az előző könyvével megmutatta, hogy érdemes rászánni az időt.
Itt tudtok beleolvasni a könyvbe.

Oscar aranyos, de súlyos személyiség: egy elhízott, sci-fi imádó, könyvmoly fiú. Ráadásul New Jersey-i gettóba szakadt dominikai család sarja, ami hátrányos helyzet a köbön. Az álma, hogy a dominikai Tolkien legyen, és persze, hogy megtalálja az igaz szerelmet.
Sajnos Oscarnak a saját egyéniségén kívül egy komoly akadály állja útját: a fukú, vagyis az átok, amely nemzedékek óta sújtja családját, azóta, hogy nagyapja nemet mondott Trujillónak, a véreskezű és véresszájú diktátornak, amiért súlyos árat fizetett.
A regény több idősíkon és több mesélőn keresztül követi nemcsak egy család történetét, de Dominika modern történelmét is, érdekes és megkapó szereplőkön keresztül ábrázolja az életet egy olyan véres diktatúrában, amely embertelen és emberellenes volt. Junot Díaz regénye egyedi hangjával, az irodalmi stílusok ötvözésével derűsen előadott, de szívszorító történetével rengeteg díjat és elismerést begyűjtött, többek között a Pulitzer-díjat is.


Jasper Fforde pár hónappal ezelőttig ismeretlen volt számomra. Pár blogger véleményét olvasva viszont felkeltette az érdeklődésemet A Thursday Next-sorozat első része, a Jane Eyre eset. Most, itt a várva várt folytatás, Egy regény rabjai címmel. A borító nagyon tetszik, de nem akarok lelőni semmi poént, szóval míg meg nem szerzem a sorozat első részét, addig ebből egy betűt sem akarok
elolvasni.

Jasper Ffforde kitűnő második regényében folytatódik a Jane Eyre esetben elkezdődött ötletgazdag, fordulatos és elképesztően eredeti irodalmi kaland – ismét a találékony és rettenthetetlen irodalmi zsaru, Thursday Next főszereplésével. Mivel élete szerelmét, Tedet nemlétezővé teszi a korrupt Góliát Konszern, Thursday kénytelen beállni a regényeken belül működő rendőrség, a Juriszfikció kötelékébe, ahol is kiképzőt és társat kap Dickens Szép remények című regényének szereplője, a férfigyűlölő Miss Havisham személyében. Miután elsajátítja új szakmájának csínját-bínját, Thursday vakmerő kirándulást tesz Poe A holló című versében, fejest ugrik Kafka és Austen műveibe, de még Beatrix Potter egyik mesekönyvében is akad dolga. Fergeteges kalandjai során életveszélyes véletlen egybeesések célpontjává válik, hitelesítenie kell egy gyanús körülmények között felbukkant új Shakespeare-darabot, és ha ez nem volna elég, meg kell akadályoznia, hogy a föld összes élőlénye egyik napról a másikra ragacsos, rózsaszínű zselévé váljon…

 Syrie James is ismeretlen számomra, ellentétben Jane Austen-nal. Igaz, egyik könyvét sem olvastam még.
A fülszöveget olvasva elég jó könyvet vehet majd kezébe az olvasó. A borító is tetszik… Szóval… Igen, várólistára vele.
Itt tudtok a könyvbe beleolvasni. 

Samantha McDonough alig hiszi el, amit lát – azt meg pláne nem, hogy mekkora szerencséje van. Egy kétszáz éves verseskönyv felvágatlan lapjai közé dugva egy levélre bukkan, melyet meggyőződése szerint Jane Austen írt. A levélben szó esik egy kéziratról, aminek sajnálatos módon „a devonshire-i Greenbriarben nyoma veszett”. Lehetséges, hogy létezik egy ismeretlen Jane Austen-regény, ami csak felfedezésre vár? Ki tudna ellenállni a kísértésnek, hogy a keresésére induljon?
A gyönyörű, több száz éves Greenbriar birtokra érve Samanthának nincs könnyű dolga, amikor meg akarja győzni Anthony Whitakert, a jóképű, ám hajthatatlan tulajdonost arról, hogy kutassák fel az elveszett Austen-művet – egészen addig, amíg szóba nem kerül, hogy a kézirat akár több millió dollárt is érhet.
Az eddig ismeretlen kézirat megtalálása és elolvasása után Samanthát és Anthonyt azonnal magával ragadja Rebeka Stanhope, a falusi lelkész lányának története, aki kalandjai során keserédes leckéket kap az életről és a szerelemről. Ahogy a múlt újonnan felfedezett meséje lassan feltárul előttük, a jelenben is szövődik egy történet, amitől talán mindkettejük élete örökre megváltozik.



Gary Shteyngart – Abszurdisztán c. könyve is érkezik pár nap múlva. Be kell vallanom, a borító elcsábított. Nem tudom, hogy mit várjak tőle, de a fülszöveget olvasva úgy gondolom, megér egy misét.
Itt beletudtok olvasni.

Misa Vainberg egy igazi orosz mackó. 160 kilós, lomha fiatalember, akinek amerikai a lelke, az útlevele viszont orosz. Miközben − apja jóvoltából − az amerikai Alkalmi Egyetemen diplomát szerzett, megízlelte az édes életet, és nem mellesleg, némi másodkézből való szexuális tapasztalatot is szerzett. Most azonban Oroszországban ragadt, és nem akarják visszaengedni. Ám a feneketlen orosz csüggedésben feldereng a fény: hamis útlevéllel kijuthat, ha nem is Amerikába, de legalább a kulturált Európába. Hogy ezt megszerezze, el kell utaznia egy a Kaszpi-tenger partján fekvő kis országba, Abszurdisztánba. Ez a parányi, olajkitermelésből élő ország az átmenet állapotában leledzik, a szocialista sarlóból éppen kapitalista rugóskés kovácsolódik. Misa belekeveredik az egymással viszálykodó nemzetiségek és hadurak harcába, miniszter lesz, keresi önmagát, keresi a szerelmet és keresi a huszonegyedik századi élet értelmét Európa peremén.
Az orosz származású, Amerikában élő Gary Shteyngart regénye akasztófahumorral megspékelt mai szatíra a különböző kultúrák, vallások és egyének egymás mellett éléséről a történelem szagos szelei közepette.

Ezek voltak a Kiadó Könyvheti megjelenései. De aki valamilyen oknál fogva nem talált magának legalább egy könyvet, vagy nincs olyan helyzetbe, hogy megvegye őket, én még így is azt mondom, hogy érdemes ellátogatni majd a Kiadóhoz, hiszen ezek várnak ránk: (forrás: http://moly.hu/esemenyek/84-unnepi-konyvhet-a-cor-leonis-kiadoval)

·         a legjobb áron akarjátok beszerezni újdonságainkat, és korábbi könyveinket,
·         dedikáltatnátok magyar szerzőinkkel,
·         élőben találkoznátok egy irodalmi nyomozónővel…

Ha már a Könyvfesztiválon is meglátogattál bennünket, és vásároltál nálunk, hozd magaddal a nyugtát, hiszen:
·          aki Jasper Fforde-könyvet vásárolt, most kedvezményt kap az Egy regény rabjaira,
·         ha Junot Díaz könyvet vett, az Oscar Wao rövid, de csodálatos élete kapcsán lelhet engedményre,
·         amennyiben Karen Marie Moning könyveire csaptál le, az Iced – Megnyílik az ég című újdonságunk árából engedünk.

Dedikálások:
2013. 06. 09., vasárnap (pontos időpontok később)
• Dr. Csermely Gyula, a nagy sikerű Ha 1 nő gyereket akar szerzője dedikálja könyvét, de akár a hangoskönyvet is
• Lezsák Levente, a bűbájos Emerson & Tsa., avagy a titokzatos mordiai bűneset című meseregényét dedikálja, de szívesen beszélget az állatbarátokkal és a filmes produkciók iránt érdeklődőkkel a lovaskaszkadőri munkáról is
• Domokos Gábor forgatókönyvíró, a Reklámország peremén és a Speedy című könyvek írója szignózza mindkét könyvét
• P. Papp Zoltán költő dedikál


Könyveinkre a Könyvhét alatt 25% kedvezményt adunk.
Emellett ajándék könyvjelző, 500 Ft-os könyvek, vidám hangulat vár mindenkit a szökőkútnál lévő 19-es, Cor Leonis standnál.

Szóval, aki nem akar kimarni ebből, jöjjön a 19. standhoz!

2013. 06. 01.

Sarah Dessen - Tökéletes

Fülszöveg:
Jason tökéletes. A zárkózott, maximalista Macy is az akar lenni, ezért jár a fiúval. De létezik-e tökéletes ember, és egyáltalán jó-e hibátlannak lenni? Macy sokáig úgy érzi, a válasz igen. Ezen a nyáron azonban megismerkedik egy egyáltalán nem tökéletes csapattal: a Wish partiszervíz fiatal munkatársaival. Ez a barátság és az új szerelem a büntetett előéletű, de jóravaló és művészi hajlammal megáldott Wesszel felszabadítja, boldogabbá teszi, s átértékelteti a lánnyal egész addigi életét, kapcsolatát „tökéletes” édesanyjával. Végre elkezdheti feldolgozni imádott apja halálát is, amiért alaptalanul felelősnek érzi magát.



Szeretem Dessen könyveit. Tavaly végre eljutottam odáig, hogy elolvassam az egyik könyvét, és nyilvánvaló lett, hogy Dessen-nek a kedvenceim között a helye. Az első könyv, amit olvastam tőle, az Egy felejthetetlen év volt. Rá pár hónapra a Figyelj rám is bekerült az olvasott könyveim közé, bár annyira nem fogott meg, mint az első könyve. Hiányoltam belőle valamit.
És most, hogy ezt a könyvet is elolvastam, rájöttem, hogy mit. Itt is hiányzott valami. Nagyon szerettem, de mégis, van valami, ami hiányzik. Kicsit ellentmondásos ez, tudom.
Dessen ezzel a könyvvel is megmutatta, hogy nem átlagos young adult könyveket ír. Nincs instant szerelem, nincs tipikus amerikai középiskola. Minden könyve valami olyanról szól, amit mindannyian átéltünk már, vagy át fogunk élni.
Macy-t hamar megkedveltem. Átéreztem a helyzetét, és együtt is éreztem vele. Mivel inkább apás vagyok, mint anyás, belegondoltam, hogy én mit tennék az ő helyzetében. Hogyan dolgoznám fel azt, ami vele történt… Nem is tudnám.
Az első oldalon már mosolyogtam, köszönhető ez Jason-nek. Nem azért, mert olyan marha vicces volt. Inkább azért, mert én is nagyjából azt csinálom elutazás vagy csak simán a házból való kilépés során, mint ő. Százszor átnézem a táskám tartalmát, de tuti, hogy még így is otthon hagyok valamit.
Ez a Dessen kötet döbbentett rá, hogy… A főszereplő – ez esetben Macy – élete hogyan kerül egyenes vágányra. Nincs a 10. oldalon egy helyes srác, és 50 oldal múlva szerelem. Nem, itt, és más Dessen kötetben is a szerelem amolyan kiegészítő, mint fő szál. És ez döbbentett rá, hogy pontosan ez hiányzik nekem Dessen köteteiből. A figyelj rám-ban, és itt is, először barátság alakul ki a szereplők között, és abból lesz szerelem. Míg a figyelj rám-ban egyáltalán nem éreztem a kémiát a két főszereplő között – és bosszankodtam is, hogy inkább maradtak volna barátok – itt megvolt a kémia, de Dessen valahogy nem foglalkozott vele eleget.
Wes nem mutatkozott meg eléggé. Hiába az igazmondós játék, inkább csak tényeket tudtam meg róla, mint a valódi érzéseit, gondolatait. De még így is, valahogy sikerült megnyernie magának.
Macy esetében nyilvánvaló volt, hogy vonzódik Wes-hez, de még így sem kapott elég hangsúlyt a dolog.
A Wish társaságát sem így képzeltem, de abszolút pozitívan csalódtam. Delia abban a pillanatban megnyert magának, ahogy felbukkant. Csak úgy, ahogy Kristy. Monica-val nem jutottunk közös nevezőre, de a sok Nanemá megszólalása mosolyt csalt az arcomra. Bert és az ő Armageddonja pedig… Párszor idegesített, de a kocsija ellensúlyozta a helyzetet.
Ami még zavart, hogy nem tudtam, hogy ki hány éves. Macy életkora nyilvánvaló, na de a többieké?
Nagyon tetszett Macy változása, hogy a tökéletesből hogyan jut el oda, hogy élvezi azt, amit és ahogyan csinálja. Ezzel párhuzamosan elkezdi feldolgozni az édesapja halálát, ami részben köszönhető a testvérének is. Az édesanyját sem tudtam elítélni, hiszen mindenki másképp kezeli az ilyen traumákat. De sokszor ráordítottam volna, hogy kezdjen már valamit a helyzettel, és álljon talpra, foglalkozzon Macy-vel.
Be kell vallanom, hogy faltam a könyvet. Őszintén szólva, minden Dessen kötetet pár óra alatt elolvastam. Ezt próbáltam legalább egy napig elhúzni.
Összegezve, nekem hiányzik a kötetből a… Hogy is mondjam. Az intenzív szerelem. A tüzes, intenzív szerelem. De pozitívum az, hogy itt már éreztem a kémiát a szereplők között.
Alig várom, hogy ismét a kezembe vegyek egy Dessen kötetet. Hiába, van, ami hiányzik nekem a könyvekből, de így is teljes bizonyossággal állíthatom, hogy megéri rászánni az időt, és hamarosan azt veszed észre, hogy Dessen a kedvenceid között szerepel.


Értékelés: 4,5
Borító: 4
Sorozat: -
Kedvenc karakter: Delia, Kristy
Oldalszám: 382
Kiadó: Könyvmolyképző
Kiadás dátuma: 2012

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...